AOMEI Backupper Professional CLONE DİSK

0

Windows 11/10/8/7'de HDD'yi SSD'ye Ücretsiz Olarak Kolayca Klonlama


SSD'yi ikinci sürücü yuvasına takabilir veya bir USB-SATA adaptörüyle PC'nize bağlayabilirsiniz. SSD'deki alan, kaynak diskteki tüm verileri tutacak kadar büyük olduğu sürece, sabit sürücüyü daha küçük/daha büyük SSD'ye klonlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Aşağıdaki adım adım HDD'den SSD'ye klonlama kılavuzuna bakın ve kendiniz deneyin. Sabit diski daha küçük SSD'ye ve daha büyük SSD'ye klonlamak için uygundur.
1. İndirin ve yükleyindisk klonlama yazılımıve yeni SSD'yi bağlayın. Ücretsiz ve kullanımı kolay olduğu için AOMEI Backupper Standard Edition'ı kullanmanızı öneririz.

AOMEI Backupper Professional İNDİR


2. Programı çalıştırın ve Clone -> Disk Clone seçeneğine gidin.

Notlar:


Bu sürüm yalnızca sistem diskini MBR'den MBR'ye klonlamayı destekler. İşletim sistemini MBR'den GPT diskine, GPT'den MBR diskine veya GPT'den GPT diskine taşımak istiyorsanız, yükseltmeyi düşünebilirsiniz. AOMEI Yedekleme Uzmanı veya diğer ücretli sürümler.
Kaynak sabit sürücünün bölüm stilini ve hedef SSD'yi kontrol etmek için Disk Yönetimi'ne gidebilir, diske sağ tıklayıp Properties -> Volume sekmesi -> Partition Style 'ı seçebilirsiniz ve MBR veya GPT'yi göreceksiniz. AOMEI Backupper'da disk seçerken bölüm stilini de kontrol edebilirsiniz.
3. Klonlamak istediğiniz kaynak disk olarak orijinal sabit sürücüyü seçin ve ardından İleri'ye tıklayın .

İpuçları:

Bilgisayarınızın tanıyabileceği tüm sabit diskler programda gösterilecektir.
Dinamik bir diskiniz varsa, nasıl yapılacağını öğrenin.dinamik diski klonlaburada.
4. Hedef disk olarak daha büyük/daha küçük SSD'yi seçin ve ardından İleri'ye tıklayın .
◆ Klonlamadan sonra hedef SSD'deki tüm verilerin (varsa) silineceğini unutmayın, kaybetmek istemiyorsanız kritik veriler için bir yedek oluşturmanız gerekebilir.
5. SSD Hizalama'yı işaretleyin . Bu seçenek SSD diskin okuma ve yazma hızını hızlandıracaktır. Ardından, sabit sürücüyü SSD'ye klonlamak için Klonlamayı Başlat'a tıklayın.

İpuçları:

Yeni SSD'den başarıyla önyükleme yapana kadar eski HDD'yi biçimlendirmeyin.
Yalnızca Windows 11/10/8/7 işletim sistemini yeni SSD'ye geçirmek istiyorsanız Sistem Klonu gerçekleştirin. İhtiyacın olacak Yükselt Bu özelliğin keyfini çıkarmak için premium sürümlere.
HDD'yi SSD'ye klonlamak dışında, bu yazılım halaSSD klonlama ücretsiz, bu nedenle, bölüm boyutu veya disk markası ne olursa olsun, SSD'yi başka bir SSD'ye klonlamak için kullanabilirsiniz.SSD'yi daha büyük SSD'ye klonlamaveya daha küçük olanı desteklenir.

AOMEI Backupper Professional İNDİR


Tags

Yorum Gönder

0Yorumlar
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgileri kullanır. Şimdi kontrol et
Accept !